İddaa

İddaa sistem oynamak konusu biraz kafa karıştırıcı gibi görünebilir oysa sistemsiz oyuna göre çok daha fazla kazandıran bir yapısı vardır. İddaa sistem ile yanılma payınız sizin hakkınız olacağından kaybetme riskiniz de azalmış olur. İddaa sistem nedir diye merak etmeniz normal çünkü etrafta bu oyunu oynayan ve çok kazanan ya da küçük farkla büyük paralar kaçıran birçok kişiyi görürsünüz. İddaa sistem sistemsiz iddaa’ ya göre daha avantajlıdır. Bir tek kuponda birçok kupon yapmış gibi olursunuz.  Yani tek kuponda bir çok maç kombinasyonu oynayabilirsiniz. Hem kazanma olasılığınız artar hem de kaybetme riskiniz azalır. İddaa sistem nasıl oynanır? İddaa sistem kuponları bankolu ve bankosuz olmak üzere ikiye ayrılır. İkisini de oynayabilmek için bilmeniz gereken bazı özellikler vardır.

 

İddaa Sistemde Bilinmesi Gerekenler

İddaa sistemde bilinmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde kupon yapabiliyoruz. Yani yöntemi öğreniyoruz. Yöntemi oluşturan bazı parçalar var. Bu parçaların temelinde İddaa Sistem Tablosu bulunuyor. Bu tablo sistem kuponun temel direğidir diyebiliriz. Sistem tablosunu kuponun altında göreceksiniz. İki ana bölümden oluşuyor. Birincisi tahmin edilen maç sayısı ikincisi ise seçilecek sistem sayısı. Yöntemimizi buradan geliştiriyoruz.

Tahmin edilecek maç sayısını zaten biliyoruz yani hangi maçları tahmin ediyorsanız onların sayısı. Sistemin özelliği olan sistem sayısı ise bu maçların hangi kombinasyonlarla size para kazandıracağını gösteriyor. Seçiminize göre oluşacak kolonlar ile birçok kombinasyona sahip oluyorsunuz. Seçtiğiniz iki sayının kesiştiği yerdeki sayıda kupon bedelinizi gösteriyor. Yani kupon ücretini bu şekilde hesaplıyorsunuz. İddaa sistem alacak para hesaplaması ise şöyle yapılıyor;

Doğru tahmin edilen maçların oranlarını kazanan kolon bedeli ile çarparak kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Hangi kolonların kazandığını, maçlar bittikten sonra kaybeden maçın kodu olan kolonların üstünü çizerek görebilirsiniz.

 

İddaa Sistem Banko Nedir?

Banko kelimesini iddaa’da kesin gözüyle bakılan maçlar için kullanıyoruz. Sistemde ise bu teknik bir terim halini alıyor. Banko oynamak demek seçtiğiniz maçları banko seçeneği ile işaretleyerek sistemin dışında bırakarak kupon bedelini düşürmektir. İddaa sistem banko ile kazancınızı arttırmanız mümkün kılınmıştır. Ancak önemli bir şart var bir maça bile banko dediyseniz o maç tutmalı yoksa kupon tamamen yatacaktır. Banko maçları işaretleyerek kazancınızı katlayabilirsiniz. Genelde sistem iddaa oynayanlar bankolu sistemi tercih etmektedir. Çünkü maliyeti düşürür.

 

İddaa Sistem Açıklamaları

İddaa sistem açıklamaları genelde sizlere karışık gelebilir. En basit hali ile sistem sizin hangi maç ile kaç kombinasyondan kazanabileceğinizi söyleyen bir yöntemdir. Sistem kombinasyonlardan oluşmaktadır. Sistem kuponları yapılırken anlamak gerek ki, farklı kuponların aynı bilette buluşturuyoruz. Sistem tablosu her zaman bizim rehberimizdir. Bu rehber ile hareket ediyoruz. Zaten iki unsur var orada bildiğimiz iki unsur. Bunlar kesişince kupon ücreti de çıkıyor. Sistem çeşitleri de zaten sizin yapacağınız bir yolculuktur. Temel mantık diyelim 4 maç oynadık her 3 maçta bize kazanç getir diyoruz. Bu şekilde kombinasyonlar oluyor. Tutan maçlar üzerinden kazanç hesaplanır. Ve bilinmeyen maçlar bu kazanca etki etmez. Her sistem sayısı sizin tahmin edeceğiniz maçların size o kadar kazandırması anlamına geliyor.

 

İddaa Sistem Kuponu Nasıl Yapılır?

  • İddaa sistem kuponu yapmak için öncelikle iddaa kuponunu elimize alıyoruz.
  • Bu kupondaki en altta bulunan sistem alanına geliyoruz.
  • Bu sistem alanına tahmin ettiğimiz maçları yazıyoruz.
  • Bu sistem alanına sistem sayımızı yazıyoruz.
  • Bu iki sayısın birleştiği yere bakıyoruz, bu kupon ücretimiz.
  • Ücretimizi yatırdıktan sonra maç sonuçlarına göre kazancımızı hesaplıyoruz.

 

İddaa Sistem Çeşitleri

İddaa sistem çeşitleri yani sistem alanında seçeceğimiz sistem çeşitleri farklı kombinasyonlardadır. Bu kombinasyonlar seçeceğimiz maç tahminlerinin bize hangi olasılıklarda kazandıracağını gösterir. Bunlar farklı rakamlarla ifade edilir 2, 4,5, 4 5 6, 2 3 4, 3 4 5 gibi farklı çeşitlerde sistem rakamları bulunmaktadır. Kafanızı karıştırmasın tüm kombinasyonları seçmek sizin elinizdedir. Yapacağınız kuponlarda göreceksiniz zamanla daha iyi olacaksınız. İddaa sistem ayrıntılı anlatım ile verdiğimiz yukarıdaki bölümlerden zaten konunun özünü kavradınız şimdi sıra denemeye geldi. Denemek için önce bir kuponda yatırmayacağınız bir kuponda başlangıç olarak sistem 1 ile başlayabilirsiniz. Çünkü bu en basit kombinasyondur.

 

İddaa Sistem 1:

Sistem 1 oynamak için öncelikle herkesin yaptığı gibi en az 3 banko yazmanız gerekiyor. Bankoları yazdıktan sonra alt tarafa en az 1 tane en fazla 27 tane maç yazabilirsiniz. Alt kısımdaki her maç 1 liradır. Örneğin Bankoları yazdınız. Alt tarafa da 5 maç yazdınız. Her maç 1 lira olduğundan sistem 1i işaretleyip kuponu yatırdığınızda kupon bedeli 5 TL Olur.

 

İddaa Sistem 1 Hesaplaması:

Öncelikle Bankolarınızı birbiriyle çarpıp not edebilirsiniz. Daha sonra alttan gelen maçların oranlarını toplayın, en sonda ise bankoların oranı ile alttan gelen maçların toplam oranını çarpın. Böylece kazancınızı hesaplamış olursunuz. Hepsi bu kadar.